Začínáme

27. 03. 2020

Už dlouho čekáme, až někoho smete auto na silnici s velmi hustým provozem. Tak ironicky by se dala popsat současná situace v Olomouci a okolí. Řada občanů používá kolo jako svůj běžný dopravní prostředek, ale stávající cyklistická infrastruktura jim není schopna zajistit potřebnou bezpečnost. Týká se to řady obcí v okolí Olomouce i samotných olomoučáků.

A tak si KMČ Chomoutov řekla, že se to pokusí změnit, a to za vydatné podpory olomouckých studentů.

A jak naše malá revoluce bude probíhat? V zásadě je to jednoduché. Stanovili jsme termín 12. 9. 2020, kdy chceme vyzvat všechny hasiče, Sokoly, seniory, studenty, ženy, muže, děti a další, abychom udělali spanilou jízdu z Chomoutova do města a zpět, samozřejmě po té frekventované silnici, za účasti médií. A v Chomoutově na hřišti uspořádáme soutěž o nejlepší guláš. Přidají se k nám i Horečtí, jak nám slíbil starosta z Horky, protože tu stezku chtějí také využívat. Navíc sami přišli s nápadem cyklostezky Chomoutov – Horka.

Aby akce měla větší šanci na úspěch, oslovíme ještě další komise místních částí a obce, zda se k nám přidají a pojedou ze svých směrů, například z Ústína, Kožušan atd. Problém je totiž v tom, že je daleko více úseků, které čekají na svou cyklostezku. S obcemi jsme jednali 11. 3. 2020 a nápad se jim moc líbil. Takže to vypadá na velkou akci.

Jenže každá velká akce se musí důkladně připravit. Ke komunikaci jsme založili tyto nové webové stránky www.olomouc.dobramesta.cz, na kterých se postupně dočtete nejen vše o žádoucích cyklostezkách Olomouc – Chomoutov, Chomoutov - Horka a Olomouc – Štěpánov (podél železniční dráhy), ale i o všech dalších aktivitách v oblasti rozvoje cyklistické dopravy v Olomouci. Studenti chtějí Olomouc přiblížit cyklistickým městům, jako je Amsterdam. Naše město k tomu má ideální potenciál. Budeme využívat sociálních sítí a přihlásili jsme se do národní kampaně CityChangers, neboť si myslíme, že můžeme změnit současný stav.

Všichni teď nějak víc vnímáme, jak je naše imunita důležitá, a bez pohybu to zlepšit nejde.

Takže - důležitá zpráva pro vás. Rezervujte si 12. 9. 2020 jako den, kdy na kole jedete do Olomouce, tedy pokud chcete, aby i Chomoutováci měli konečně svou bezpečnou cyklostezku.

Novinky - výpis všech